Westernové sedlářství Westjack

Značka WESTJACK - Jan Rejmon - westernové sedlářství patří mezi sedlářské firmy s nejdelší tradicí v ČR. Lze říci, že stála u kolébky českého westernu.

Firma oficiálně existuje od roku 1987. Od samého začátku se zabývá zakázkovou výrobou westernových sedel a příslušenství. Její snahou je maximálně vyhovět představě zákazníka s ohledem na pohodlí koně i jezdce a ušití sedla v nejvyšší možné kvalitě.

Jak to všechno začalo?

První sedlo bylo vyrobeno v r. 1984. Odpovídalo tehdejším zkušenostem a možnostem a dodnes je v provozu v plném rozsahu. Firmě WESTJACK jednoznačně patří autorství koster známých pod názvy BOR'S CALIFORNIA, JACK ROPER a NEW JACK ROPER, úspěšně používaných českými sedláři. Pod značkou WESTJACK se tedy zrodilo ve své době pravděpodobně nejprodávanější sedlo, známé pod názvem CALIFORNIA. Tuto pozici posléze zaujala sedla Wade.             

   Californie 1 New Jack Roper 1

 

Několik let jsme také spolupracovali s firmou WESTMAN. Ačkoliv jsme používali stejné kostry (importované nebo námi vyráběné) a stejné kování, pracovali jsme nezávisle, každý se svým typickým rukopisem. Náš společný vývoj je vlastně postupné odhalování reálných praktik a zkušeností současných i minulých sedlářů a kovbojů. Tak se také zrodila knížka "Jak si vybrat westernové sedlo".

kniha

Něco málo z historie

 

EQUITANA - první obchodní úspěch      

equitana Vůbec první akce, kde jsme prezentovali svá sedla, byla výstava Equitana v Essenu v roce 1988, která byla pro nás úspěšná, jelikož jsme zde prodali tři naše sedla.

NÁVŠTĚVA FIRMY TEX TAN V TEXASU

Naše westernová sedla jsou stavěna tradičními postupy, které vycházejí z dlouhodobého studia tehdy obtížně získávané literatury a komunikace s několika sedláři z USA. Velmi přínosná byla návštěva firmy Tex Tan  Western Leather Co. ve městě Yoakum Tx. (mimochodem toto město bylo založeno českými sedláři), kterou jsme navštívili na podzim roku 1997 a kde jsme měli možnost vidět celý proces výroby.

textan

Prověřená kvalita

Lze bez nadsázky říci, že sedla, vycházející z naší dílny, jsou naprosto vyhovující požadavkům, ke kterým jsou určena a jsou srovnatelná s americkou produkcí.

O funkčnosti a estetické kvalitě sedel pod značkou WESTJACK - Jan Rejmon - westernové sedlářství vypovídá ohodnocení na výstavě v Lysé nad Labem r. 2006, kde naše sedlo získalo "OCENĚNÍ ZA NEJLEPŠÍ VÝROBEK V OBLASTI CHOVU KONÍ A JEZDECKÉHO SPORTU".

                                                        test3

Co děláme nyní?

Prioritou WESTJACK Saddlery jsou zakázková sedla na kostrách vyrobených tradiční technologií - dřevo potažené surovou kůží (Wood Rawhide Covered - WRC). U těchto sedel vycházíme z požadavků zákazníka.

Další v řadě jsou sedla postavená na kostrách FRW, o kterých lze říci totéž jako o WRC s tím rozdílem, že kostry jsou tvarově a rozměrově neměnné. Z tohoto důvodu se jedná o levnější řadu sedel. Nabízíme také sedla v základní verzi na kostrách FRW s dřevěnými třmeny a bez zadního podbřišníku (lze kdykoliv doobjednat), čímž se dá docílit nejnižší možné ceny. U všech sedel je stejná kvalita materiálů a zpracování - rozdíl je pouze v použité kostře a vybavení.

Součástí výrobního programu jsou také třmeny a ručně vyráběná galanterie westernového stylu.

Mezi naše další aktivity, ačkoliv okrajové, patří také restaurování historických sedel. Asi nejzajímavější námi repasované sedlo, bylo sedlo vyrobené odhadem před 80-ti lety sedlářem v Kansas City. Můžete si jej prohlédnout na obrázku níže.

old sedlo před

... i někteří Fešáci jezdí v sedlech Westjack :)

                                    Fesak